23° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /var/www/vhosts/istanbulchannel.net/httpdocs/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 144
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /var/www/vhosts/istanbulchannel.net/httpdocs/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 148

İstanbul’da E-5’te terör estiren 6 dügün magandası tutuklandı

Sefaköy-Florya arasında E-5’i kapatıp havaya ateş açtıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 8 zanlıdan 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul’da E-5 Sefaköy-Florya arasında yol kapatıp havaya ateş açan 8 kişiden 6’sı tutuklandı. Olay geçen pazar günü saat 15.30 sıralarında meydana gelmişti. Sefaköy’de gelin aldıktan sonra E-5 karayoluna çıkan düğün konvoyundaki magandalar yolu kapatarak çevredeki araç ve binalara aldırmadan havaya ateş […]
Genel - Eylül 20, 2019 2:17 pm A A

Sefaköy-Florya arasında E-5’i kapatıp havaya ateş açtıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 8 zanlıdan 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul’da E-5 Sefaköy-Florya arasında yol kapatıp havaya ateş açan 8 kişiden 6’sı tutuklandı.

Olay geçen pazar günü saat 15.30 sıralarında meydana gelmişti. Sefaköy’de gelin aldıktan sonra E-5 karayoluna çıkan düğün konvoyundaki magandalar yolu kapatarak çevredeki araç ve binalara aldırmadan havaya ateş açmışlardı.

Görüntülerin sosyal medyaya yansımasının ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri, çalışma başlatmıştı.

Görüntüleri inceleyen polis, saatler süren çalışmaların ardından olaya karışan konvoydaki 8 magandayı tespit ederek adreslerinden gözaltına almıştı. Şubeye götürülen magandalara burada, “Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak” maddesinden 108 lira, “Araçlarının zorunlu bir neden olmadıkça diğer araçların ilerleyişine engel olacak şekilde veya işaretle belirtilen hız sınırının çok altında sürmek, güvenlik nedeniyle veya verilen herhangi bir talimata uyulması dışında başkalarını rahatsız edecek veya tehlikeye sokacak şekilde gereksiz ani yavaşlamak” maddesinden 108 lira ve “Araçları kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek maddesinden ise 108 lira olmak üzere toplamda 2 bin 592 lira idari para cezası kesilmişti.

Şubede işlemleri tamamlanan magandalar, “Ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” maddesinden adli işlem yapılmak üzere Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliğine teslim edilmişti.

Emniyette işlemleri tamamlanan magandalar, sevk edildikleri adliyede çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 sürücü adli kontrol şartıyla, 1 sürücü ise sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Genel - 2:17 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.